Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SONS o sobě dává vědět

Mariánské Lázně - Na abonentním koncertu Západočeského symfonického orchestru v Mariánských Lázních vystoupí zrakově postižený sólista

4.12.2007
SDÍLEJ:

DÁVAJÍ O SOBĚ VĚDĚT NA VEŘEJNOSTI. Chebské organizace nevidomých a slabozraých, ať už je to SONS nebo Tyflocetrum, mají zájem na tom, aby se veřejnost dozvěděla maximum o jejich činnosti. Pořádají různé přednáškové akce. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Mariánské Lázně/ Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) v Chebu o sobě dává stále častěji vědět na veřejnosti.
Navštěvuje školy, pořádá přednášky pro studenty, dělá veřejná představení pomůcek pro nevidomé a slabozraké.

Na 14. prosince připravuje SONS další akci. Jedná se o koncert ve spolupráci se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně.
„Profesor Jan Budín, který učí na konzevatoři v Praze mládež se zrakovým postižením, pořádá tento koncert pravidelně,“ uvedl prezident SONS Josef Stiborský.
„Koncert je částečně dotován z prostředků Ministerstva kultury ČR,“ upřesnil.

Na programu bude v pátek 14. prosince od 19. 30 hodin ve společenském domě Casino v Mariánských Lázních Mendelsohn, Kramař a Voříšek. Na klarinet zahraje Jan Budín, dirigentské taktovky se ujme Radomil Eliška.
„Spolupráce spočívá v tom, že na abonentním koncertu mariánskolázeňského orchestru dostane příležitost nevidomý sólista,“ upřesnil Václav Polášek ze SONS.

„Je to zároveň propagace umění nevidomých a naší organizace.“
Občanské sdružení s celostátní působností vzniklo 16. 6. 1996 sloučením dvou do té doby celostátně působících občanských sdružení občanů s těžkým zrakovým postižením - České unie nevidomých a slabozrakých a Společnosti nevidomých a slabozrakých v ČR.
Posláním organizace SONS je jednak sdružovat a hájit zájmy nevidomých a jinak těžce zrakově postižených občanů, ale i poskytovat konkrétní služby vedoucí k integraci takto postižených občanů do společnosti.

Návrat do života po oslepnutí nebo po vážném poškození zraku s těžkým poškozením nebývá zrovna jednoduchou etapou života. Znamená to mnohdy změnu žebříčku hodnot, poznání, změnu životního stylu. Významnou motivací může být i setkání s jinými lidmi podobného osudu.
Právě v tom může zrakově postiženým významně pomoci SONS.


4.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení