Do nové lázeňské sezóny vstupují Mariánské Lázně s upraveným okolím Labutího jezírka v centru města. Hosté i místní si tuto oázu klidu a estetické vegetace pochvalují.

„Je to tady k nepoznání,“ vyjadřoval se k úpravám Jan Nový z Brna, pravidelný návštěvník Mariánských Lázní. „Okolí jezírka působilo neupraveně, trávníky tady byly silně zaplevelené. Místním odborníkům se zdařilo zbudovat i estetické odpočívadlo jako molo.“

Prostranství u Labutího jezírka prošlo oživením v rámci projektu Rekonstrukce parků centrální části města Mariánské Lázně.

„Nově jsme například založili trávníkové plochy,“ uvedl ředitel dodavatele zahradních a parkových prací společnosti Zahradní a parková s. r.o. Pavel Poc, který se jako mariánskolázeňský patriot neskrývá obdivem k této části města. „ Položili jsme asi 3000 m2 travního koberce. Došlo i na výsadbu trvalkových partií v zastíněných místech, kde je problematické udržet trávník.“ Zde odborníci použili především půdopokryvné druhy neboť rostliny s širokou listovou plochou dostatečně zastiňující půdu. V silně zastíněných částech jsou zde zastoupeny kapradiny. „Nové keřové výsadby tvoří především vyšší vřesovištní rostliny – rododendrony a azalky. Ty jsou použité jako přirozená zábrana kolem opěrných zdí potůčku mezi jezírkem a můstkem. Na osluněném svahu pod balustrádou bude tvořit pokryv porost nízkých poléhavých růží. Celkem se například vysadilo 149 kusů keřů,“ vyjmenoval Poc alespoň některé zahradnické úpravy.