Unikátní Miniaturpark v Mariánských Lázních je v současné době předmětem konkursního řízení. Mariánskolázeňští zastupitelé ale nechtějí o turistickou atrakci, kterou ročně navštíví několik desítek tisíc lidí přijít. Po dlouhých diskusích schválili záměr na nucené převzetí atrakce za částku maximálně 7, 35 milionu korun.

„Nemusíme mít obavy. Kupujeme nejen dva hektary pozemků, které mají mimochodem větší odhadní cenu, ale hlavně známou značku,“ uvedl zastupitel Pavel Miklušák.
„Vždyť ročně Miniatrupark navštíví zhruba 45 tisíc lidí,“ zdůraznil.
Podle něj nejde jen o samotný majetek, ale také o pověst města. Miniaturpark je navíc vynikající možností, kde mohou návštěvníci i obyvatelé města trávit svůj volný čas.
Miniaturpark nabízí pohled na makety v měřítku 1:25. Návštěvníci zde mohou obdivovat na malém prostoru takové stavby jako jsou zámky v Lázních Kynžvartu nebo Červené Lhotě, rozhledny na Ještědu nebo u Krásna či minaret v moravské Lednici.

Ne všichni zastupitelé ale byli pro návrh schválit úplatný převod ve výši 7,35 milionu korun.
„Musíme ještě říci, co bude za dva nebo pět let, aby Miniaturpark nezatížil náklady města,“ poznamenal Jindřich Horáček. Do usnesení proto prosadil úkol pro radu města předložit zastupitelům provozně ekonomický rozbor hospodaření Miniaturparku.
Někteří jeho kolegové dokonce navrhovali stažení celého bodu z programu jednání.

„Nesmíme propást šanci na koupení celého zařízení. Musíme mu dát šanci. Když se ekonomicky neosvědčí, tak ho prodat můžeme vždycky. Na to se nedá prodělat,“ zdůraznil další z mariánskolázeňských zastupitelů Jan Jokl.