Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí modeláři nadchli každého

Mariánské Lázně - Městský dům dětí a mládeže v Mariánských Lázních ožil o víkendu modelářskou k výstavou. Kromě plastikových modelů letadel a bojové techniky zde byly k vidění také RC modely aut, historická vojenská technika a archeologické artefakty

22.1.2008
SDÍLEJ:

CENY PŘEDÁVAL STAROSTA. Nejlepší modeláři převzali své ceny z rukou starosty města Mariánské Lázně Zdeňka Krále. K těm nejúspěšnějším patřil i Petr Němec z mariánskolázeňského modelářského kroužku. Starosta mu zároveň poděkoval za úspěšnou reprezentaciFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Nadšené oči malých i velkých návštěvníků veřejné modelářské výstavy v Mariánských Lázních, byly největší odměnou pro její organizátory.
A bylo se na co dívat. Přes 130 plastikových modelů všech měřítek od zhruba tří desítek mladých autorů, legendární Jeep a Kübellwagen, RC modely aut a expozice archeologických nálezů na téma vojenské techniky mohli návštěvníci obdivovat celou sobotu.

„Naše poděkování patří všem, kdo nám s výstavou pomohl. Pracovníkům MěDDM Dráček, Zdeňku Buchtelemu za zapůjčení archeologických exponátů i členům RC Autoklubu Mariánské Lázně, Janu Pechmanovi a Rosťovi Matiaskovi za předvedení jejich modelů,“ poděkoval předseda Klubu plastikových modelářů Michael Kaplan.

Velkou pozornost mezi návštěvníky archeologické expozice vzbudila část podvozku letadla z dvacátých let minulého století, která se našla na okraji bývalého letiště u Velké Hleďsebe. Zájemci mohou více informací o tomto nálezu najít na webových stránkách Zdeňka Buchteleho www.marian〜sko〜 〜lazensko.cz.

Soutěž plastikových modelářů byla vypsána pouze pro mládež, aby podpořila další rozvoj této zájmové činnosti mezi mladými. Na Chebsku existuje pouze jediný kroužek, který se mu věnuje, a to v Mariánských Lázních.

Díky podpoře sponzorů z řad mariánskolázeňských podnikatelů získali nejúspěšnější modeláři nejen poháry nebo diplomy, ale také modely. Drobnou pozornost pak dostal každý ze soutěžících.
Pohár starosty města Mariánské Lázně se zásluhou Jana Fouda a jeho diorámatu Před bitvou stěhuje do Plzně. Pohár MěDDM Dráček pak získal Miroslav Miškovič z Nýrska.

„Uznání patří všem mladým modelářům, ať už jsou členy nějakého kroužku nebo ne, za to, že se nebáli a přišli soutěžit,“ poznamenal Kaplan.
„Po prohlídce modelů mi nezbývá než obdivovat trpělivou práci všech autorů,“ uvedla Irena Bornová, ředitelka MěDDM Dráček v Mariánských Lázních.

 

Psali jsme o mariánskolázeňských modelářích:

Mladí modeláři pracovali na soutěžních modelech dlouho do noci

Z mistrovství světa si přivezli mariánskolázeňští modeláři osm medailí

Dva mladí modeláři pojedou reprezentovat do Anglie

Nejlepší model letadla našich pilotů postavil mladý modelář z Mariánských Lázní

22.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení