Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí modeláři pracovali na soutěžních modelech dlouho do noci

Mariánské Lázně - Modelářská soutěž se konala u příležitosti 200 let Mariánských Lázní

20.1.2008
SDÍLEJ:

SOUTĚŽNÍ DIORÁMA. Na výstavě plastikových modelářů mohli návštěvníci obdivovat 132 nejrůznějších modelů. K těm nejobdovovanějším patřila diorámata. Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

Svou trpělivost a šikovnost ukázali veřejnosti mladí modeláři na soutěži v Mariánských Lázních. Desítky jejich plastikových modelů letadel nebo bojové techniky byly v sobotu k vidění v mariánskolázeňském Domě dětí a mládeže Dráček (MěDDM). Na soutěž upozorňovala občany a návštěvníky města historická bojová technika zaparkovaná u vchodu.

„Soutěž plastikových modelářů O pohár starosty Mariánských Lázní jsme letos připravili poprvé. K vidění zde bylo na 130 modelů,“ uvedl spokojený ředitel soutěže Michael Kaplan.
Modelářské klání určené dětem (do 12 let) a kadetům (do 18 let) připravili členové Klubu plastikových modelářů ve spolupráci s pracovníky MěDDM. Porovnat své umění do Mariánských Lázní přijeli také mladí modeláři z Chebu, Nýrska, Plzně nebo Chodova u Karlových Varů.

„Hlavní zásluhu na úspěšném průběhu soutěže má Michael Kaplan se svými kolegy,“ pochválila modeláře ředitelka MěDDM Irena Bornová.
„Optimismus a chuť do další činnosti jim dodal jejich úspěch na mistrovství světa v anglickém Telfordu,“ dodala. Odtud si čtyřčlenná mariánskolázeňská výprava přivezla tři tituly mistrů světa a několik dalších ocenění.
„Vystavené modely jsou nádherné. Obdivuji trpělivost modelářů,“ ocenila Bornová vystavené modely.

Pro mladé modeláře se výstava a diskuse se staršími modeláři stala příležitostí pro další zdokonalování. Některé děti dokonce odmítly zajít domů i na oběd. V přípravě na soutěž nenechaly nic náhodě.

„Svůj model letadla F 14 Tomcat jsem dokončil v půl druhé ráno a vstával jsem v sedm hodin ráno,“ pochlubil se desetiletý Otakar Zenkl z Drmoulu. S maminkou, která si ho přišla vyzvednout na oběd, ale neodešel. S nadšením poslouchal rady zkušenějších modelářů. Se stavbou modelů začal před půl rokem ale už teď se ví, co bude stavět na příští ročník soutěže. „Bude to dioráma amerického letiště ze 2. světové války,“ prohlásil. On sám není členem žádného modelářského kroužku. Rád by se jím stal, ale nemá už žádný volný čas.

Na soutěži se mezi nejlepší modeláře prosadili ´domácí´ Petr Němec mezi žáky a Vojta Starý z Chebu mezi kadety.
20.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení