Klub plastikových modelářů Mariánské Lázně zahájil svou činnost v loňském roce. Do podvědomí mnoha modelářů se už zapsal vynikajícími výsledky několika svých členů na mistrovství světa v anglickém Telfordu. Nyní připravuje pro všechny mladé a začínající modeláře soutěž ´O pohár starosty města Mariánské Lázně´.

Společně s Městským domem dětí a mládeže Dráček (MěDDM) a za podpory radnice ji klub připravil na sobotu 19. ledna. Konat se bude od osmi hodin ráno v prostorách MěDDM v Mariánských Lázních – Úšovicích.
„Soutěž je určena žákům ve věku do 13 let a kadetům ve věku od 13 do 18 let,“ uvedl předseda klubu a dlouholetý vedoucí kroužku plastikových modelářů Michael Kaplan.

Mladí modeláři mohou do soutěže přihlásit modely letadel, bojové techniky nebo diorámat v těch nejběžnějších měřítcích. Zúčastnit se může každý, členství v modelářském kroužku není žádnou podmínkou.

„Každému začínajícímu modeláři samozřejmě v rámci našich možností i poradíme,“ zdůraznil Kaplan.
Modely do soutěže mohou zájemci zaregistrovat už dnes. Podrobnosti najdou na internetových stránkách klubu na adrese: www.kpmmarlazne.estranky.cz. V sobotu 19. ledna je pak mohou přihlásit do 10. hodiny. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánované na 15.30 hodin.
„Kromě soutěže jsme připravili také doprovodný program – výstavu historických zbraní a vojenské techniky,“ poznamenal Martin Němec, další z organizátorů akce.