„Nemocnici zmodernizujeme. Nebudou v ní jen nadstandardní pokoje, ale bude nadstandardní celá,“ slibuje Roman Šmucler, jednatel společnosti Asklepion SG Hospital, který získal většinový podíl v Městské nemocnici v Mariánských Lázních. Jeho vize budoucnosti nemocnice dokázala přesvědčit zastupitele města při hlasování o prodeji.

„Jsem přesvědčen, že koncepce, kterou jsme nabídli, je nejlepší,“ řekl Roman Šmucler. „Nemocnici chceme rozšířit a do 3 let radikálně zmodernizovat. Zachováme současný rozsah zdravotní péče, ale ve zcela novém standardu. Navíc jej rozšíříme o další obory, jako je například plastická chirurgie, gynekologie nebo laserová medicína,“ dodal.

Nový majitel se chce v budoucnosti spolehnout zejména na samoplátce. Ti by měli tvořit po dokončení modernizace až třetinu pacientů nemocnice.
Z toho mají obavy hlavně starší obyvatelé Mariánských Lázní. Mají strach, že lékařská péče se pro ně stane nedostupná.

„Budu mít vůbec jako důchodce šanci být ošetřený v Mariánských Lázních? Já přece nepotřebuji plastiku ale někoho, kdo mi dá do kupy můj žlučník,“ vyjádřil se senior Jan Zeman.

Podle vyjádření mluvčí společnosti Asklepion Anny Bielecké jsou podobné obavy bezpředmětné.
„Díky samoplátcům se nemocnice dostane do vyššího personálního, přístrojového i stavebního standardu, a občany města to nebude stát ani korunu. Péče pro ně bude samozřejmě hrazena pojišťovnami, navíc získají na tom, že nemocnice není závislá na omezených finančních zdrojích,“ uvedla mluvčí.
Při rozhodování o prodeji šedesátišestiprocentního podílu v nemocnici dali zastupitelé přednost lékařským zkušenostem před finančně výhodnější nabídkou manažerské holdingové společnosti.

„Asklepion už několik let úspěšně podniká v Karlových Varech, Jáchymově i u nás v Mariánských Lázních,“ poznamenal zastupitel Petr Horký. Jednání zastupitelů se konalo za situace, kdy se objevují informace o znovuotevření nemocnice v nedaleké Plané. Právě lidé z jejího bývalého obvodu tvoří podle některých odhadů 60 až 70 procent současných pacientů lázeňské nemocnice.