Holé životy si zachraňovali nájemníci domu v mariánskolázeňské Poštovní ulici. V noci na pátek totiž v bytě ve třetím patře vypukl požár. Způsobil škodu za více než jeden a půl milionu korun. Kompletně při něm shořel jeden byt a střešní dřevěná konstrukce.

„Oheň nám byl nahlášen v 1. 56 hodin v noci,“ sdělil mluvčí hasičů František Petr. Hasiči z domu evakuovali 17 lidí. Mezi nimi byli i manželé s patnáctiměsíčním dítětem.

„Někteří se nadýchali kouře, ale do nemocnice nebylo nutné odvézt nikoho,“ řekl mluvčí.
„Byla jsem naprosto v šoku,“ řekla jedna z nájemnic domu. „Oheň zpozoroval hostinský z vedlejší restaurace a zburcoval hasiče. Jeho původci ze svého bytu utekli, aniž by nás jakkoliv upozornili, že hoří. Když přišli policisté, otevřela jsem jim a přestože mi říkali, abych si vzala věci a šla ven, nevnímala jsem to a vlezla zpět do postele. Manžel se vzpamatoval rychleji a volal na mě, ať si nelehám a jdu ven, že se něco děje. Popadla jsem oblečení a navlékla ho na pyžamo. Vyběhla jsem jen v pantoflích.“

Mladí manželé, kteří bydlí přímo pod vyhořelým bytem, nedávno rekonstruovali. Víc než požár jim zařízení poničila voda. O něco větší štěstí mají obyvatelé patra pod nimi. Těm bude stačit vyvětrat.

S nájemníky vyhořelého bytu byly podle informací sousedů potíže neustále.
„Mnohokrát jsme si na ně stěžovali. Dělali nepořádek, bordel házeli z okna na dvůr, plivali po chodbě, vyhrožovali,“ uvedla jedna ze sousedek. „Mého manžela dokonce napadli. Kdybych ho nevtáhla do bytu, srazili by ho ze schodů.“
Podle jejích slov jich bývalo v bytě i patnáct. Od města dostali soudní výpověď a z domu už měli být týden pryč. Dřív než mohlo dojít k jejich vystěhování, vzplál požár.

Oheň se z bytu rozšířil do půdních prostor. Tam měli hasiči zkomplikovanou práci nejen kouřem, ale také tím, že zakopávali o hromady odpadků. „Vůbec jsme neviděli, kde jsou střešní vikýře, abychom mohli prostor odvětrat,“ poznamenal velitel mariánskolázeňské hasičské stanice Martin Gaier. „To je v lázních už druhý požár bytu za půl roku.“ Postižení obyvatelé domu zůstali na zbytek noci u příbuzných nebo v nedalekém hotelu, kde jim město zajistilo nocleh. Postará se ně i dál. „Sháníme pro obyvatele domu náhradní ubytování do doby, než se provedou opravy,“ sdělila Růžena Balatá. Ta byla na místě jako zástupce majitele domu, jímž je město Mariánské Lázně. „Na opravu nám nebudou stačit ani dva miliony korun,“ podotkl při spatření škody Jan Makoň, předseda společnosti Bytov, správce bytového fondu v Mariánských Lázních.