Odborná veřejnost si nenechala ujít příležitost okouknout mladá zvířata, laici si zpříjemnili pošmournou sobotu.

V jezdecké škole v Mariánských Lázních se konala přehlídka plemenných hřebců všech plemen koní v západních Čechách. Akci pořádal Svaz chovatelů koní západní Čechy. Ten slučuje zároveň Karlovarský a Plzeňský kraj.
„Tato přehlídka se koná pravidelně každoročně,“ přiblížila prezidentka svazu Eva Mentlíková. „Dnes se nám představilo třináct plemenných hřebců a krásný doprovodný program.“

Návštěvníci se mohli pokochat ukázkou vysoké drezúry v podání účastnice mistrovství republiky Michaely Nágrové na koni Kompas–K a jezdce Michala Ryndáka na plemenném hřebci S´ Man In Black. Nechybělo westernové ježdění, skoky pod sedlem i bez sedla a ukázka vozatajského ježdění.
Velký ohlas sklidila volná drezúra Milana Maťátka z Dolního Rychnova, který se sportovním ponym předvedl doslova úchvatnou taneční kreaci. „Ten kůň poslouchá jako pes,“ obdivovali diváci nádherný výkon a odměnili jej zaslouženým potleskem.

„Návštěvnost bývá většinou kolem tisíce lidí,“ poznamenala Mentlíková. „V průběhu celého roku pořádáme mnoho akcí, ale takovou větší je ještě podzimní přehlídka hříbat, chovných klisen a chovatelské jezdecké závody pro koně v majetku členů svazu.“ Zároveň svaz pořádá svody klisen a zkoušky základního výcviku. Ten předvedlo pět klisniček.