Letošní rok je pro Mariánské Lázně mimořádně významný. Před dvěma sty lety, v roce 1808, začala první doložená lázeňská sezóna. Mariánskolázeňský kulturní kalendář je proto v letošním roce plný mimořádných akcí, které se při této příležitosti konají. Jednou z nich byl i StarostaFest, který začal v sobotu odpoledne na Centrálním parkovišti.

„Chtěli jsme připravit něco pro naše občany. Lidovou zábavu,“ zdůraznil mariánskolázeňský starosta Zdeněk Král. „Rádi bychom tak založili i novou tradici a akci každý rok zopakovali,“ dodal.

Na pódiu i před ním se proto stovkám Mariánskolázeňských předvedly nejen místní mažoretky doprovázené Dechovým orchestrem mladých, ale také děti z mateřské školky v Křižíkově ulici, které si speciálně pro tuto příležitost připravily taneční vystoupení nebo mladá rocková kapela Hoď mi do tmy.
„Nejvíc se mi líbilo vystoupení dětí z mateřské školky. Mažoretky také nebyly špatné, ale ty své tanečky pořád pilují a jiné než dokonalé být nemohou,“ řekla Marie Poláková z Mariánských Lázní. „Hlavně malí kluci se při tanci pěkně nesli. Úsměvné bylo také pozorovat jedno děvčátko, které tančilo samotné protože chlapeček, se kterým byla v páru, onemocněl. Jednotlivé taneční figury absolvovala, jako by se nic nestalo,“ rozplývala se seniorka nad vystoupením dětí z mateřinky.

Pro kapelu Hoď mi do tmy byl sobotní StarostaFest jedním z prvních vystoupení. „V tomto personálním složení vystupujeme podruhé,“ poznamenal krátce před zahájením baskytarista a zpěvák skupiny Ondřej Balvín.

„No konečně se ve městě dělá také něco pro nás místní. Je sice pravda, že na kolonádě se každou chvíli něco děje, ale není to ono,“ podotkl Aleš Trnka z Mariánských Lázní.
„Tady jsem si mohl v klidu posedět u pivka a klobásky a poklábosit se známými. Manželka potkala pár spolužaček a hned to tu oslavily,“ pousmál se Trnka.

Komentář k tomuto článku najdete zde: Pivo teklo proudem …