Jedenáctého září 2001 sundali teroristé dva přerostlé paneláky a svět si rval vlasy. Dnes ale chystají mnohem větší pecku a tentokrát se svět bude popadat za břicho. Trojice mladých autorů Ladislav Karpianus z Plzně, Cheban Michal Jakl a Václav Pavlečka z Mariánských Lázní představila 28. ledna, a uvede 10. a 25. února na malé scéně Divadla Na prádle provokativní komedii Let č. 321.

„Byli jsme překvapení, s jakým ohlasem se hra setkala, trochu jsme se báli reakce na náš nevybíravý humor,” podotkl jeden z autorů Václav Pavlečka. „Nakonec se ale podařilo obě premiéry koncem loňského roku vyprodat. Teď je v plánu natočení traileru a snažíme se také najít další divadla, která by hru uvedla,“ dodal. „Chceme hru přiblížit více lidem,” dodává druhý z trojice autorů Ladislav Karpianus.

Představení má na palubě všechno, co správné divadlo nesnese: politicky a nábožensky nekorektní humor, sex, násilí i vulgární jazyk. O režii odvážné hry se postarala studentka pátého ročníku činoherní režie na DAMU Tereza Ludvíková. Zájem diváků o kontroverzní témata dokládá rychlost, s jakou mizí lístky na Let č. 321. Premiéra hry byla vyprodána již měsíc předem. Autoři proto zavedli dvoudenní premiéru, ovšem i druhý termín se podařilo vyprodat během několika dnů.

Let č. 321 usadí diváky do letištního salónku, kde se odehrává důležité setkání mezinárodní teroristické skupiny. Řídí ji Ivan, manažer s pestrou nabídkou výbušnin za ceny, které si můžete dovolit i vy. Dále se těšte na Ahmeda, zapomnětlivého Afghánce a teroristickou legendu v jedné osobě, jeho despotického bratra Babura, naivní servírku Božku, zarputilou severokorejskou budovatelku komunismu Chung Chu a striktní fundamentalistku s pilotní licencí Nasiru.

Při psaní Letu č. 321 scenáristé důsledně lpěli na tom, aby celá hra nebyla nábožensky ani politicky zabarvená. Od toho jsou tu jiná díla – ať už další divadelní hry, celovečerní filmy nebo knihy. Let č. 321 se tak snaží tíživou tematiku terorismu odlehčit, nikoliv však zesměšnit. Aktéry Letu 321 se stala Divadelní společnost Kulich, která vznikla teprve v roce 2008. Šestičlenný soubor spojuje nadšení nejen do klasického, ale i loutkového divadla.