Podzimní část celostátní hry Plamen mají za sebou mladí hasiči z Chebska. Ti se v mrazivém počasí sešli v Plesné, aby se zúčastnili branného závodu neboli závodu hasičské všestrannosti.

„Mladší žáci běželi tři kilometry, starší pět kilometrů,” informovala vedoucí Okresní rady mládeže Vendula Pospíšilová. Na trase bylo pro soutěžící hasiče připraveno pět stanovišť, kde musely děti plnit jednotlivé úkoly.

Kromě střelby ze vzduchovky musely děti ukázat své znalosti topografických značek nebo první pomoci. „Nechybělo ani uzlování a hasební prostředky,” uvedla Pospíšilová. „Mezery jsme měli na vzduchovce,” přiznal Tomáš z Milíkova.

„Přitom jinak střílíme všichni docela dobře. Nějak se nám to tentokrát nepovedlo. Možná to bylo také tou zimou, která byla strašná, a také trochu nervozitou,” kroutil hlavou.

„Na jiných stanovištích se nám ale vedlo dobře,” doplnila jeho slova kolegyně Anežka. První místo v obou kategoriích si z podzimní části Plamene odnesla Plesná. Kromě branného závodu běželi mladí hasiči také štafetu požárních dvojic, jejíž výsledky se budou započítávat do jarního kola.

"Vzhledem k tomu, že v květnu je více disciplín, rozhodli jsme se, že alespoň jednu splní děti při podzimním kole,” dodala Pospíšilová.