„V současné době kroužek mladých hasičů navštěvuje čtyřicet dětí,“ uvedla jedna z vedoucích mladých hasičů Jitka Sidorjáková. V Teplé v září začali i s přípravkou. Jenže plány zhatila koronavirová pandemie. „Sotva děti nastoupily, kroužky skončily. Doufáme, že po rozvolnění opatření se nám děti vrátí.“

Tepelská mládež, kterou kromě Jitky Sidorjákové vede Nikola Purkytová a Jana Reisová, se může pochlubit mnoha úspěchy. Pravidelně se všechny její kategorie umísťují na předních příčkách Hry Plamen a skvěle reprezentují chebský okres. Největší úspěch v soutěži družstev se datuje do roku 2017. Právě tehdy se chlapci stali mistry republiky v požárním sportu družstev Hry Plamen. „To je asi úplně nejvíc. Pro mě určitě. Když mají radost děti, mám ji i já. V roce 2017 se sešla skvělá parta, všechno šlapalo, kluci si rozuměli, makali a tohle byl výsledek jejich práce. Byli jsme na ně všichni moc pyšní,“ řekla vedoucí mladých hasičů. Úspěch sklízí i jednotlivci z Teplé. Filip Hemza, který Teplou reprezentuje v požárním sportu dorostu, vyhrál mistrovství republiky v roce 2019.

Tepelští mladí hasiči se pravidelně účastní okresních, krajských i republikových soutěží. Kromě toho se podílí na činnosti sboru, chodí na brigády, připravují vystoupení na valné hromady sboru. V loňském roce se zapojili také do Tříkrálové sbírky.

Současná pandemická situace jim bohužel nedovolí scházet se, přesto jsou spolu v kontaktu. „Píšeme si, snažíme se být spolu v kontaktu, ale nic nenahradí osobní přístup. Doufáme, že se co nejdříve všechno vrátí do starých kolejí,“ dodala Jitka Sidorjáková.