Po horkém dni zasáhla Karlovarský kraj vlna bouřek. První se objevily před sedmnáctou hodinou na Chebsku, kde způsobily menší problémy. Nedaleko od Teplé blesk zasáhl mladíka.

Své druhé narozeniny bude zřejmě slavit čtrnáctiletý chlapec. U Teplé na Chebsku ho při bouřce jen o chlup minul blesk.


Chlapec jel na mopedu a před bouřkou, která zcela ochromila celý Karlovarský kraj, se schoval pod stromem. Blesk udeřil těsně vedle něj. „Měl štěstí, blesk naštěstí uhodil do země vedle,“ informoval tiskový mluvčí karlovarské záchranné služba Lukáš Hutta. „Při příjezdu záchranářů byl při vědomí. Posádka ho na místě ošetřila,“ uvedl s tím, že hoch měl omezenou citlivost nohou a prochladl. „Převezli jsme ho na chirurgii na další vyšetření.“ Dalo by se říct, že se chlapec podruhé narodil. „Naštěstí nebude mít trvalé následky,“ dodal Hutta s tím, že záchrannou službu přivolal náhodný svědek.


Přestože poslední případ dopadl dobře, odborníci varují, že právě úkryty pod vzrostlými stromy mohou být v době bouřek velmi nebezpečné. Hrozné následky může mít při bouřce také pobyt u velké vodní plochy nebo na vyvýšených místech.


„Hlavně, že to všechno dobře dopadlo,“ řekla Jana Merunková z Mariánských Lázní. „Ten kluk musí mít nějakého strážného anděla, jinak to nevidím. Ono je to všechno těžké. Od malička děti učíme, že se nesmí při bouřce schovávat pod strom. Na druhou stranu v té panice se nedivím, že takto zareagoval,“ doplnila
„Abych se přiznal, nevím, co bych udělal,“ pokrčil rameny desetiletý Martin Kolouch z Chebu. „Teď si myslím, že bych se pod strom nikdy neschoval. Možná bych zpanikařil a vlezl tam taky, opravdu nevím.“

"Během dvou hodin vyjížděli hasiči v kraji k více než dvěma desítkám událostí. Všechny se naštěstí obešly bez zranění a také bez větších škod," uvedl Martin Kasal, mluvčí HZS Karlovarského kraje

Středeční bouřka podle hasičů nejvíce zasáhla Cheb. Hasiči z profesionální chebské stanice společně s kolegy z drážní jednotky likvidovali popadané stromy v ulici 17. listopadu, Vančurova, Osvobození či Zemědělská, stromy padaly také ve Šlapanech, Hradišti, Dřenici, Klestu, Pelhřimově či Svatém Kříži. Nejčastěji spadlé stromy blokovaly průjezd na silnicích, jeden strom pak spadl přímo v areálu chebské nemocnice. V ulici Svobody pak s pomocí automobilového žebříku hasiči zajistili uvolněné plechy na střeše. Po výpadku elektrického proudu zůstaly na dvou místech v Chebu zaseknuté výtahy i s lidmi uvnitř, hasiči je v pořádku dostali ven. Vítr lámal a vyvracel stromy také na Kraslicku, hasiči zasahovali v okolí Bublavy, Stříbrné, Rotavy i Oloví. V Kraslicích spadlý strom poškodil osobní auto, další pak dráty elektrického vedení.

"Všechny události byly nahlášené mezi pátou a sedmou hodinou večer, poslední jednotka se vrátila na základnu v jedenáct hodin v noci," dodal Kasal.

Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů či odstranění překážek:
Celkem 24 událostí
Záchrana osob z výtahu po výpadku elektrické energie
Celkem 2 události

Zasahující jednotky:
HZS Cheb
SŽDC Cheb
HZS Kraslice
JSDH Rotava
JSDH Kraslice
JSDH Bublava
JSDH Bečov n/T
JSDH Nejdek
JSDH Libá
JSDH Oloví

Bouře doprovázené menšími lijáky potrápily na několika místech i řidiče. Ti museli být ostražití například na staré trase silnice č. I/6 u Kynšperka na Sokolovsku, kde se napříč vozovkou valil proud vody.