„Mladý muž, asi 170 centimetrů, dlouhé hnědé vlasy, 22 až 30 let, napadl zaměstnance Teska právě při přípravě k převozu peněz v prostorách mezi odkupem lahví a informacemi. Ostraha nákupního centra reagovala rychle a mladíka zpacifikovala na místě,“ obrátila se na Deník čtenářka Nina Svobodová.

Podle policejní mluvčí Martiny Hruškové ovšem o pokus o loupež nešlo. „Dostali jsme hlášení, že v kanceláři byl napaden člen ochranky. Policie případ řešila pokutou jako přestupek proti občanskému soužití,“ sdělila Hrušková.

„Situace byla velice chaotická. K napadení došlo v 8 hodin ráno v prostorách blízkých úschovně peněz a vše se událo velice rychle. Mladík se asi dvakrát pokoušel o napadení pracovníků ostrahy. Situaci jsem pochopila tak, že šlo o pokus o loupež. V poslední době je v Aši enormní nárůst loupeží a pokusů o ně. Asi už to vidím moc černě,“ poznamenala svědkyně.

Jasno do celé situace vnesla mluvčí společnosti Tesco Eva Karasová. „Ráno v našem obchodě jeden muž odcizil několik čokolád. Na základě podezření poté, co zaplatil u pokladny drobný nákup, byl vyzván bezpečnostní službou, zda by se podrobil kontrole. Muž souhlasil, avšak ve chvíli, kdy pracovník bezpečnostní služby odhalil uvedené zboží schované pod jeho oděvem, začal být agresivní. Služba okamžitě zavolala policii,“ vysvětlila.