Jednatřicetiletý muž z Chebu skočil v úterý podvečer pod vlak. Utrpěl zranění neslučitelná se životem. Letos jde na Chebsku už o patnáctého člověka, který si vzal život.

„Jednatřicetiletý muž z Chebu skočil pod jedoucí osobní vlak z Německa do Chebu,” uvedla mluvčí policistů Martina Hrušková. „Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem,” sdělila s tím, že budou ještě šetřit, proč se k činu muž odhodlal.

Celé neštěstí se stalo nedaleko železniční zastávky u chebského sídliště Skalka.

Letos jde už o čtyřiačtyřicátého obyvatele Chebska, který si sáhl na život. Bohužel je patnáctým, kteří sebevraždu dokonali. „Za stejné období loňského roku, tedy od 1. ledna do 14. prosince, se pokusilo o sebevraždu sedm lidí, dalších devatenáct ji dokonalo,” dodala policejní mluvčí Hrušková.

Velká část veřejnosti si myslí, že sebevražd před Vánoci přibývá. Jak však vysvětlil psycholog Ján Pobežal z Chebu, poslední průzkumy ukázaly, že roční období nemá na počet sebevražd vliv. „I když se nad tím dlouhou dobu spekulovalo,“ uvedl.

A je vůbec možné zabránit tomu, aby se podobné tragické situace stávaly?

„Předejít sebevraždě se dá tak, že se nemocný někomu vypovídá. A nezáleží na tom, jestli přímo odborníkovi, anebo někomu z rodiny,“ dodal psycholog.