Rádiem řízené modely automobilů získávají v posledních letech stále více příznivců. O tomto víkendu se chystají do autokempu Luxor u Velké Hleďsebe. Koná se zde mezinárodní závod Mistrovství Evropy Efra Grand Prix ČR.

„Jedná se o rádiem řízené modely terénních automobilů, takzvaných Off-roadů v měřítku 1:6 a 1:5. Modely dosahují délky téměř jeden metr,“ uvedl organizátor závodů Martin Gaier. „Pohon modelů zajišťují spalovací motory o obsahu 26 kubických centimetrů. Modely o váze přibližně 11 kilogramů tak dosahují v terénu rychlosti 80 kilometrů v hodině,“ popsal Gaier auta.

Účast v závodě přislíbilo několik zahraničních jezdců, včetně domácí špičky. Na trati se objeví i členové pořádajícího RCA klubu Mariánské Lázně, mezi nimiž je vítěz loňského závodu na této dráze. Po dráze se budou prohánět modely značek Hormann, FG, ELCON či HPI.

„Závody Efra Grand Prix se jezdí několik let, letos se jedou čtyři závody v Evropě a pro RC autoklub České Republiky i náš RCA klub je to obrovská pocta,“ dodal Gaier.

„Už se moc těším, takové modely jsou vždy hodně zajímavé,“ řekl Aleš Tomášek z Mariánských Lázní.