Ani taková akce, jako je módní přehlídka, se neobejde bez potíží. Své o tom ví organizátorka jedné takové, Petra Jakubcová z Chebu.
„Plánování trvalo několik měsíců. Poslední týdny před vypuknutím jsem téměř nespala a stále jsem běhala mezi butiky a kinem Svět, kde se módní show pořádala,“ přiznala. Jak sama uvedla, nebyl problém sehnat modelky. Problematická byla spíše samotná organizace a částečně selhal lidský faktor.
Potíže vznikly například s hudbou, která nezněla ve chvíli, kdy měla.

„Přesto jsem rozhodnutá, že to příští rok zopakuji,“ uvedla Jakubcová. „Ale obklopím se lidmi, se kterými jsem už spolupracovala a chtěla bych přehlídku umístit do sálu vysoké školy v Chebu. Kino bylo vyprodané a slyšela jsem, že se tam nedostala spousta lidí, kteří měli zájem.
Jednoduché jednání nebylo ani s chebskými prodejci oděvů, kteří akci nedůvěřovali. Například předvádění spodního prádla vyžaduje zvlášť pečlivou přípravu, aby se modely udržely v čistotě.

„Nakonec jsme ukázali, že to jde a že to umíme,“ konstatovala vyčerpaná Jakubcová. „Naopak ti, kteří měli největší obavy, se už ptali, kdy budu akci opakovat.“
Večerem provázela pražská herečka Petra Mošovská, která si ale v Chebu příliš dobrou reklamu neudělala. Podle organizátorky byla herečka po akci poněkud indisponovaná.
Přes veškeré potíže se přehlídka divákům líbila. „Bylo to poprvé a já si myslím, že publikum bylo shovívavé,“ poznamenala Jitka Komorousová z Chebu.