Silné sněžení, které dorazilo do Karlovarského kraje, zkomplikovalo dopravu nejen na silnicích, ale také na trati.

Zaváté komunikace byly zablokované menšími kolizemi, uvízlými automobily, situaci zhoršovaly také padající stromy, které nevydržely nápor mokrého sněhu. „Krátce před půl jedenáctou dopoledne byla nahlášena porucha mezi Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi, kde spadly na několika místech na trať tři stromy.

Pádem stromů byly poškozeny tři stožáry trakčního vedení,“ sdělil mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Po poledni se stalo totéž na trati mezi Valy a Lázněmi Kynžvart,“ dodal Halla.

„Nejhorší situace je mezi Mnichovem a Bečovem, kde jsou popadané stromy na komunikaci, dokonce i kus skály a provoz je veden jedním jízdním pruhem,” uvedl Josef Bulka z Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje.

„Cestu komplikují také kamiony, hlavně v kopcích, kvůli nimž uvízly i některé naše sypače.” Na silnici u Aše spadl strom před autobus, v samotné Aši zůstalo několik nákladních aut uvízlých v kopci, za Hazlovem uvízl v esíčku kamion, komunikace do Lubů byla v pátek nesjízdná, u Dolního Žandova způsobila nehoda kolony aut v obou směrech.