VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most prošel zatěžovací zkouškou

Jindřichov  - Na most najednou najely tři jeřáby a tárovací vůz. Jejich celková hmotnost byla 558 tun

15.8.2016
SDÍLEJ:

MOST V JINDŘICHOVĚ prošel zatěžovací zkouškou. Foto: Deník/ V. Simeonová

Tento týden vyjedou na nový most v Jindřichově první vlaky. Most v pátek prošel zatěžovací zkouškou a už zbývá jen osadit troleje.

Železobetonové opěry, ocelová nosná konstrukce, délka 69 metrů, šířka 11 metrů a hmotnost 610 tun. To jsou parametry nového železničního mostu na trati z Chebu do Chomutova.

„K výměně mostu se přistoupilo z důvodu špatného technického stavu stávající konstrukce, který v současnosti umožňoval pojezd vozidel maximální rychlostí 50 km/h," vysvětlil Vojtěch Kostiha, tiskový mluvčí Skupiny Metrostav. „Výměna staré konstrukce za novou, moderní umožní zvýšení rychlosti až na 100 km/h, sníží hlukovou zátěž vlivem projíždějících vlaků v okolí mostu a sníží náklady na údržbu mostu," doplnil.

A v pátek přišel den D, kdy most musel projít zatěžovací zkouškou. „Nejnáročnější bylo osazení měřidel po celé délce a šířce mostu. Měřidla byla umístěna na spodní část mostu i na obloukovém trámu. Jejich osazení prováděl tým z ČVUT Kloknerova ústavu, který kvůli tomu dorazil na místo už o den dřív. Tentokrát byla práce o to složitější, že je most nad vodou," popsala Blanka Hejlová, vedoucí provozně-technického oddělení II K.Vary Správy železniční dopravní cesty.

„Samotná zkouška má několik fází, při kterých se zkouší různé zatěžovací stavy, a břemena na most najíždějí vícekrát. V tomto případě šlo o čtyři zatěžovací břemena, konkrétně tři jeřáby EDK 750 a jeden tárovací vůz. Jejich celková hmotnost byla 558 tun. Ve všech fázích musela břemena zatížit obě koleje najednou, byla tedy dvě na každé koleji," popsala.

Tým Kloknerova ústavu hned výsledky vyhodnotil. Most je způsobilý pro pravidelný provoz.

„Vzhledem k tomu, že jde o elektricky provozovanou trať, zbývá ještě osadit troleje a uvést je pod napětí. I tento proces uzavře zkouška," dodala Blanka Hejlová.

První vlaky na trať vyjedou 16. srpna.

Autor: Václava Simeonová

15.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení