Úmorné hledání parkovacího místa na největším chebském sídlišti Skalka se stane minulostí. V tamní ulici Přátelství mezi dvěma věžovými panelovými domy začalo v loňském roce vznikat parkoviště pro stovku automobilů. V těchto dnech jdou stavební práce do finiše a pro všechny obyvatele se parkovací místa otevřou na přelomu července a srpna. Celkové náklady dosáhnout téměř jedenácti milionů korun.

Na začátku stavebních prací musela odpovědná firma nechat srovnat terén, odstranit zeleň a stromy a následně se již začalo se samostatnou výstavbou parkovišť.

„Hotové je již vše, co je v zemi a souvisí s odvodněním. Momentálně se zakládají obrubníky, realizují se konstrukční vrstvy a mnoho dalšího," uvedla mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

S malým počtem míst mají lidé na sídlišti Skalka problém již řadu let, v tuto chvíli všichni doufají, že dojde k nápravě. „Nejednou se stávalo, že před vlastním domem jsem neměl kde zaparkovat, ale lidé z jiných panelových domů před naším domem vůz zaparkovaný měli," uvedl šestašedesátiletý Miroslav z Chebu. „Doufám, že více míst na tomto viditelném místě pomůže lidem večer zaparkovat bez stresu," dodal.

Konec prací je dle smlouvy o dílo 21. července letošního roku. „Termín otevření parkoviště lze předpokládat na přelomu července a srpna na základě předčasného užívání, musíme nejprve dílo převzít bez vad a nedodělků, které brání užívání, poté požádat stavební úřad o předčasné užívání a následně zkolaudovat," dodala Simona Liptáková. Nová parkovací místa vznikají v těchto dnech i na chebském sídlišti Zlatý vrch. Celkem jich tu přibude několik desítek.