Nově vybudovanou naučnou stezku v okolí hradu Seeberg ničí motorkáři. Po jejich nájezdech zůstává krajina rozježděná, nevadí jim ani přítomnost turistů, kteří před nimi musí uskakovat.
„Místní lidé mi volají i v neděli odpoledne, že se tady motorkáři prohánějí a jezdí i přes nový dřevěný most,“ zlobil se starosta Poustky/Seebergu Jan Ryba. „Je škoda, když si pár šílenců musí zvedat adrenalin v této krásné přírodě. Do naučné stezky jsme investovali nemalé prostředky,.“
Podle starosty se jedná o skupinu šesti motorkářů a několik lidí na čtyřkolkách. Pochopitelně jezdí se zakrytými poznávacími značkami. Bohužel jim v jejich řádění nemohou obyvatelé Seebergu nijak zabránit, i když tuší, kdo se skrývá pod helmami. „Zábrany jim do cesty dát nemůžeme a policie nám také nepomůže, pokud je nechytí přímo při činu,“ dodal Ryba.
Se stejnou skupinou se setkávají také lidé na Ašsku a Skalensku. „Z doslechu vím, že tady někdo jezdí, ale zatím si na městském úřadě nikdo nestěžoval,“ uvedl starosta Skalné Radomil Gold.