Několik nablýskaných strojů, některé i starší výroby, a pořádný rachot. Tak vypadal v pořadí již druhý ročník akce s názvem Splašený trubky.

Akce se uskutečnila u chebské průmyslové zóny za budovou stavební společnosti. Závody motorek, čtyřkolek, pidibiků a dalších strojů okouzlily celou řadu diváků. „Je to tady velice dobré,“ řekla jedna z divaček, Dagmar Valešková z Františkových Lázní. „Jsem tu již podruhé. Pro děti je to určitě výborné,“ doplnila.

„Připravujeme každý rok i dětský závod na čtyřkolkách a motorkách,“ řekl hlavní organizátor akce Vlastimil Maška z Františkových Lázní. Celou akci podpořil Besip. „Hosté tu mohli spatřit například pionýry nebo stroje vlastní výroby,“ informoval Maška. Závody se začaly jezdit úderem sobotního poledne. Celkem se jich zúčastnilo deset dospělých a šest dětí. Soutěžící obdivovali i přihlížející caparti. „Moc se mi tady dneska líbí. Jsem tu poprvé a fandím sestře,“ řekla osmiletá Andrea Valešková z Františkových Lázní.

Na odpoledne měli organizátoři připravené i kaskadérské vystoupení. Při něm se zranil jeden kaskadér. „Kvůli pádu jednoho z kaskadérů, kterému jsme přivovali sanitku, jsme soutěž kasakdérů zrušili,“ uvedl Vlastimil Maška.

„Po vyšetření v chebské nemocnici vyšlo najevo, že má poraněný kotník,“ doplnil Maška s tím, že chce poděkovat všem zúčastněným kaskadérům a také všem dětičkám a všem hostům. Závody bavily i samotné jezdce. „Dneska se mi jelo docela dobře. Trénovala jsem asi týden,“ řekla sedmiletá Dagmar z Františkových Lázní.

Výsledky závodů:

Kategorie: Děti čtyřkolky:

1. Honzik Maška
2. Dáda Valešková
3. Robin

Kategorie: Děti motocros:

1.Honzik Maška
2. Samuel Kožík

Kategorie: Splašený trubky:

1.Hybšman
2.Malina
3.Kalina