Vlna kritiky se poslední dobou valí na mariánskolázeňskou městskou policii. Jeden ze strážníků dokonce odmítnul pomoc občanům při ochraně veřejného pořádku na sídlišti.

„Volal jsem na linku 156 a upozornil strážníky, že dělníci, kteří pracují na zateplení budov na sídlišti Vora dělají nepořádek. Všude jsou tu zbytky polystyrénu,“ uvedl Pavel Miklušák z Mariánských Lázní, shodou okolností také zastupitel města.
Odpověď, kterou od službukonajícího strážníka dostal, mu doslova vyrazila dech.
„Městské policii prý do toho nic není, každý dělník jí může poslat do … . Navíc, když jsem chtěl, aby se představil, beze slova telefon zavěsil,“ dodal Miklušák.
Podle něj se ale nejedná o jediný problém městské policie. Někteří ze strážníků jsou údajně arogantní, neslušní a mívají problémy s ústrojovou kázní. Také připomenul, že čerpací stanice ve městě patří asi k nejstřeženějším objektům.

„Město nelze chránit se strážníky, kteří nespolupracují s občany,“ zdůraznil.

Starosta Mariánských Lázní jeho výtky přijal. „V příštím roce budu věnovat městské policii větší pozornost,“ slíbil starosta Zdeněk Král.
„Musíme také doplnit stavy našich strážníků o tři. Zkvalitnění jejich služeb bez toho není možné,“ poznamenal Král. Podle něj tak příslušníky mariánskolázeňské městské policie v příštím roce čeká řada školení a odborných kurzů. „Nejen odborných, ale také jazykových nebo zaměřených na slušné chování,“ vysvětlil starosta.

Vyjádření Jiřího Smolíka, velitele mariánskolázeňské městské policie, ke stížnosti Miklušáka na jednání službukonajícího strážníka se nám bohužel nepodařilo do uzávěrky tohoto vydání získat. Služba opakovaně tvrdila, že je na služebním jednání.

V rozpočtu na rok 2008 je v městském rozpočtu na strážníky pamatováno částkou 8,75 milionu korun.

Komentář k tomuto článku najdete zde: