„Ani letos by neměl být problém udržet alespoň částečný provoz na severních sjezdovkách do velikonočních prázdnin, konkrétně do 9. dubna. Co se bude dít potom, uvidíme podle aktuálního zájmu lyžařů a sněhovým podmínkám,“ uvádí provozovatelé areálu na Klínovci a dodávají, že mimo dostatku sněhu na sjezdovkách si tak na horách návštěvníci užijí pohádkovou atmosféru zasněžených Krušných hor.

Podobně to vidí i v Mariánských Lázních, a současný stav hodnotí slovem „paráda“. „Bude to luxus, modrá obloha, čtyři stupně pod nulou a 55 až 95 centimetrů sněhu.“

Předpověď meteorologů pro lyžařské areály je na pondělí příznivá. Zpočátku polojasno až skoro jasno, v Krušných horách a během dne i jinde oblačno až zataženo. Postupně na horách místy, jinde ojediněle sněhové přeháňky. K večeru opět ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty -2 až +1 °C, na horách -6 až -3 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

V úterý má být skoro jasno až polojasno, ojediněle zvětšená oblačnost. Nejvyšší teploty 0 až +3 °C, na horách -5 až -2 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Ve středu pak skoro jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, nejvyšší denní 2 až 6 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.