Překvapení čekalo na pracovníky Domu dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb, když uspořádali letošní Zábavný tělomrsk. Přišla asi třetina loňského počtu účastníků. Celkem sotva dvacítka ratolestí.

„Nevím, co se stalo. Zda děti využily čerstvě napadaného sněhu nebo si vyrazily s rodiči na prodloužený víkend,“ uvedla zklamaně Marta Beranová z DDM.

„Je to škoda, protože jsme s přípravou měli spoustu práce,“ poznamenala.

Jedním z účastníků byl patnáctiletý Jan Bedřich zvaný Béďa. Ten pravidelně chodí na všechny akce, které Sova pořádá. „Tady jsem poprvé a opravdu se mi tu líbí,“ řekl. „Organizátoři pro nás připravili asi deset stanovišť, ale já sám jsem tu za soutěžící.“

Po absolvování jednotlivých disciplín, ať už to byla překážková dráha, skok z místa, hod létajícím talířem na terč či trefování kuželek, dostali soutěžící na svůj startovní lístek potvrzení v podobě obrázku.

„Jako ceny máme pro děti připravené drobné upomínkové předměty, třeba propisky,“ doplnila Beranová.

Přestože se zúčastnilo málo ratolestí, doufají pracovníci DDM Sova, že další akce bude úspěšnější. Zájemci mají šanci přijít v neděli 31. ledna ve 13 hodin k dolní kašně na chebském náměstí Krále Jiřího a vydat se za tajemstvím hradních věží. S sebou je nutné si vzít i sáně nebo boby. ⋌(šma)