Policejní pyrotechnik zamířil v sobotu večer na Mariánskolázňsko. "Šestačtyřicetiletý muž během výkopových prací na zahradě nalezl předmět, který se podobal armádní munici. Ihned kontaktoval policii," uvedl mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Policie místo zajistila a náslědně si vyžádala příjezd pyrotechnika. "Po konzultaci se specialistou bylo rozhodnuto, že není potřeba evakuovat okolí. Pyrotechnik určil, že se jedná o protipěchotní minu, kterou zajistili a odvezl k likvidaci," pokračoval mluvčí. Při události nebyl nikdo zraněn, nedošlo ani ke škodě na majetku.

Policie zároveň varuje veřejnost. "Nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo," řekl mluvčí. "V případě nálezu s předměty v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nemohli přiblížit další lidé," popsal správný postup, který zvolil v sobotu i 46letý muž, Kopřiva. Zároveň dodává, že pokud by se o munici nejednalo, policie se na vás zlobit nebude. "Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí," uzavřel mluvčí.