Není plast jako plast. O tom se přesvědčil muž z Františkových Lázní, když přijel do Chebu, aby do kontejneru na tříděný odpad odložil nárazníky z automobilu.

Jeho postup se ale nelíbil jak místním obyvatelům, tak později ani strážníkům Městské policie (MP) Cheb. Takto objemný odpad nepatří do kontejneru.
„Na tísňovou linku nám svědci z ulice Matěje Kopeckého oznámili, že u popelnic zaparkovalo osobní vozidlo s pražskou registrační značkou a jeho řidič vyhazuje do odpadních nádob plastové části rozebraných osobních vozidel,“ uvedl velitel hlídkové služby MP Cheb Stanislav Makovička.

Hlídka MP, která na místo dorazila, už řidiče u kontejnerů nezastihla. „Strážníci ale podle SPZ zjistili majitele vozidla a máme také svědky, kteří jsou schopni řidiče s určitostí poznat, a to také podle jeho chování,“ sdělil Makovička s tím, že majitel vozu je z Františkových Lázní a není neznámou osobou.
Zápis o případu postoupili strážníci odboru životního prostředí v Chebu.

Muž porušil přestupkový zákon a za ukládání odpadů mimo vyhrazená místa mu hrozí v přestupkovém řízení pokuta do výše 50 tisíc korun.
Do popelnic na separovaný odpad v Chebu patří papírové, plastové a skleněné obaly a další papír. Plast a sklo, tetrapakové obaly (od mléka a džusů) se ukládá do plastů.

Objemný a nebezpečný odpad a vyřazená elektrozařízení patří do sběrného dvora, jednou ročně lze objemný odpad ukládat přímo do přistavených kontejnerů ve městě.

„To si prostě někdo řekl, že plast je plast a to, že ho jel vyhodit do Chebu, mě nepřekvapuje. Proč by to vyhazoval tam, kde bydlí,“ konstatoval Cheban Martin Komárek. „Taky už mohl počkat na sběrné kontejnery, v ulicích budou co nevidět.“