Je tu doba masopustu. Pořádá u této příležitosti karneval také Muzeum Cheb?


Masopustní průvod městem s bohatým doprovodným programem pořádá Muzeum Cheb ve spolupráci s Městem Cheb v sobotu 18. února. Zváni jsou nejen malí a velcí Chebané, ale všichni, kteří se rádi baví a neváhají se alespoň na chvilku proměnit v pohádkovou bytost. Začátek akce je naplánovaný na 14. hodinu, sraz masek je o čtvrt hodiny dřív u Západočeského divadla v Chebu.

Masopustní průvod půjde od divadla ulicí Obrněné brigády, Valdštejnovou do Májové, třídou Svobody na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, do Březinovy ulice, Dlouhou, Jateční a zpět na náměstí, kde se zastaví před radnicí, kde přijme masopustní masky starosta města, kterého jejich herold požádá o povolení projít náměstím a pochovat Masopusta. Průvod pak bude pokračovat bude přes Provaznickou ulici opět do Dlouhé, dále do Židovské a Kamenné ulice, po Kostelních schodech na Kostelní náměstí a do nádvoří muzea a souběžně Kostelní uličkou na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad před muzeum. Zde se v prostoru mezi muzeem a Špalíčkem tradičně pohřbí Masopust a vyhlásí se nejkrásnější maska.

V muzeu se také uskuteční bohatý trh s koláči, koblihami, perníky, trdelníkem, specialitami zabíjačkových hodů a podobně. V 15 hodin začne ve Valdštejnské obrazárně pohádka Ježibaby z Babína.