„Muzejní adventní trh bude opět inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu. Návštěvníci si budou vybírat ze široké nabídky rukodělných výrobků: různých typů drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví a perníků,“ uvedla Iva Votroubková z Muzea Cheb. „V muzeu se opět bude péct, bude vonět koření a návštěvníci jako každoročně ochutnají něco z tradičních vánočních jídel.“

Pro děti budou připraveny Adventní hrátky s knihovnou, představí se také nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ACRP Cheb Pohoda a nezisková organizace Dětský úsvit, z.s., Cheb. „Rušno bude po celý den také ve Valdštejnské obrazárně muzea, která ožije nejen dětským zpíváním a recitací. V dopolední části programu se představí děti z pěveckého kroužku 6. ZŠ v Chebu se svým Zimním zpíváním, ani letos nebudou chybět pěvecké soubory Sedmikrásky a Kopretiny a vystoupení dětí z literárně-dramatického oddělení chebské lidušky. Odpoledne bude patřit nejprve pěveckému souboru Koťata z 5. ZŠ v Chebu. Herci Divadla Kapsa z Andělské Hory pak sehrají pro malé i velké divadelní představení s názvem Putování za vánoční hvězdou,“ řekla Iva Votroubková k programu ve Valdštejnské obrazárně.

K adventnímu a vánočnímu času v Muzeu Cheb neodmyslitelně patří výstava dětských školních výtvarných prací. Ta letošní má název Vánoční zvonění. Bude opět soutěžní a prvním dnem, kdy bude šance dát svůj hlas té nejlepší práci, bude právě sobota 1. prosince. Soutěž je vyhlášena pro 5 kategorií 1. mateřské školy, 2. 1. stupeň ZŠ, 3. školní družiny, 4. malotřídní školy, 5. 2. stupeň ZŠ. O vítězi soutěže bude veřejnost svými hlasy rozhodovat až do 14. prosince.

„Na všechny, kteří chtějí strávit příjemný a inspirativní den, se v sobotu 1. prosince od 9.30 těší pracovníci Muzea Cheb,“ uzavřela Iva Votroubková.

Ilustrační foto
Kousl ženu do prstu