Místem setkání knihovníků muzeí a galerií se po dobu tří dnů stal právě Cheb.
„Přijelo asi 130 lidí z celé republiky a společně s firmami, které se tu prezentují, je tady zhruba 150 hostů,“ uvedla Irena Michaláková z chebského muzea.
„Ohlasy od nich jsou velmi dobré, líbí se jim Cheb a každou přestávku využívají k jeho prohlídce. Spokojeni jsou i s doprovodným programem.“
Na knihovníky čekala mimo jiné také večerní prohlídka chebského muzea s překvapením. Tím byla scéna zavraždění Valdštejna v podání skupiny historického a divadelního šermu Rectus Cheb.

„Semináře knihovníků muzeí a galerií ČR mají dlouholetou tradici a pořádají se pravidelně již od roku 1976 na různých místech ČR,“ uvedla tisková mluvčí chebského muzea Denisa Morkesová. Konference se mimo jiné zabývala ochranou, konzervací a restaurováním knižních sbírek. Přihlásilo se kolem 20 přednášejících. Program se odehrával ve Valdštejnské obrazárně chebského muzea.

Jeho součástí byla rovněž vernisáž výstavy Čáry máry fuk, prohlídka expozice v chebském muzeu a Městském muzeu ve Františkových Lázních, návštěva hradu, galerií a divadelního představení.

Na programu semináře byla také přednáška s názvem Zloději mezi regály. Muzea po republice mnohdy čelí krádežím historických knih či map. Leckdy se jedná o sběratele, kteří se takto dostávají kvzácným materiálům.