’Sudety - lidé, příroda, kultura českýma očima, očima českých autorů’, to je název letošního Knihobraní, které již posedmé pořádá chebské muzeum.
„Na půdě chebského muzea přivítáme pracovníky muzeí a dalších institucí nejen z Karlovarského kraje, ale z celé republiky, všechny, kteří se nějakým způsobem tématem Sudet zabývají,“ přiblížila mluvčí muzea Denisa Morkesová.
„Opět bude hlavním tématem literatura, a to nejen knihy s tématem Sudet, ale literatura regionální, která často není na pultech v běžných knihkupectvích. Součástí Knihobraní by letos poprvé měla být i prezentace muzeí z druhé strany hranic a jejich knižní produkce.“ A jaký bude vlastně program akce, která se koná 29. září?
V dopoledních hodinách se ve Valdštejnské obrazárně uskuteční přednáškový blok k tématu letošního Knihobraní
Součástí celodenního programu pro mladší návštěvníky bude také znalostní soutěž o ceny vztahující se k současné výstavě chebského muzea Zmizelé Chebsko.
„V letošním Křesle pro hosta uvítáme Jaroslava Rudiše v rozhovoru se šéfem nakladatelství Labyrint Joachimem Dvořákem a hudebním doprovodem, a to od 15.30 hodin ve Valdštejnské obrazárně,“ přiblížila Morkesová.
Jako je tomu při akcích zaměřených na knihy obvyklé, i zde se bude křtít alespoň jedna kniha, a to publikace s regionálním zaměřením - Kuchyně starého Chebu.
Křtít se bude za přítomnosti autorů Evy Dittertové a Václava Malovického, chebského starosty Jana Svobody, vedoucí Infocentra Cheb Marcely Brabačové a populární herečky Valérie Zawadské v 13.13 hodin ve Valdštejnské obrazárně.