Najít cestu k malým návštěvníkům, ukázat jim, že muzeum není jen výstava exponátů a zabavit děti ve dnech volna. To je cíl výtvarné dílny, která už podruhé o letošních prázdninách umožní dvěma desítkám dětí prožít v chebském muzeu netradiční týden.

„Příměstský tábor s výtvarnou dílnou pořádáme už třetí rok. Zájem pokaždé překračuje naše možnosti,“ řekla mluvčí chebského muzea Denisa Morkesová, která má společně s učitelkou základní školy Milenou Pečárkovou výtvarnou dílnu na starosti. „V pondělí zahajujeme druhý běh tábora, který se bude od prvního nepatrně lišit. Chtěli bychom zvládnout činnosti, které jsme kvůli většímu počtu dětí v prvním týdnu nestihli. Například nás čeká vytváření obrázků z barevného písku nebo zažehlování voskových barev.“

V průběhu tábora děti navštíví i zajímavá místa v Chebu, projdou areál krajinné výstavy a pokud počasí dovolí, svezou se loďkou po řece Ohři. Na závěr si v kulisách chebského hradu připraví pro své rodiče a příbuzné divadelní představení na motivy chebských pověstí.