VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myšlenka hospice na Chebsku je stále aktuální

Chebsko - Světový den hospice a paliativní péče se blíží. V sobotu 8. října si jej připomenou také Chebané. Nejde však o jedinou akci, která se k tomuto dni v regionu koná. Na lubském golfu se už u této příležitosti uskutečnil 3. ročník Lubského Paliacupu

30.9.2011
SDÍLEJ:

V LUBECH SE KONAL 3. ročník charitativního golfového turnaje. Na své si ale přišly také děti. Foto: Deník: Václava Simeonová

Právě na golfovém turnaji Paliacup, který byl spojený s dětským odpolednem, mohli lidé na hospicovou péči přispět „Finanční výnos z turnaje díky všem zúčastněným činil 5 200 korun,” uvedl Ján Cabadaj, lékař a předseda sdružení Hospic sv. Jiří. Jak vysvětlil, blížící se světový den hospiců by rádi využili právě pro získání dalších prostředků na podporu paliativní péče v chebském regionu.

„Z oficiálních statistik lze vyčíst, že domácí hospicová péče v roce 2010 byla poskytnutá v Karlovarském kraji pouze 92 nemocným, zatímco v Libereckém kraji ve stejném období až 319 nemocným,” ukazoval lékař. „Nerovné podmínky nejsou jen mezi kraji České republiky, ale i mezi bývalými okresy Karlovarského kraje. Na území bývalého okresu Karlovy Vary poskytuje domácí paliativní péči agentura LADARA a hospicová lůžka LDN Nejdek. V okresu Cheb chybí jak domácí péče, tak i hospicová lůžka. Pro vyrovnání podmínek v zajištění paliativní péče všem občanům Karlovarského kraje na stejné úrovni chybí podpora jak v zastupitelských sborech, tak i vůle politické reprezentace, ale i vstřícnost zdravotních pojišťoven,” připouštěl.

Obyvatelé sami by ale na projekt rádi přispěli. „Mnozí z nás budou možná takovou péči potřebovat, takže by bylo fajn pomoci dobré věci,” řekl Luděk Slavíček z Chebu.

A příležitost k tomu budou zájemci mít už v sobotu 8. října, kdy se koncertní síni svatá Klára v Chebu od 19 hodin odehraje benefiční varhanní koncert. „Na varhany bude koncertovat Martina Kolářová, na flétnu Hana Čermáková a průvodní slovo bude mít Alena Svatošová,” dodal Ján Cabadaj.

Autor: Václava Simeonová

30.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení