VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myšlenka spalovny má stále zastánce a odpůrce

Cheb - Diskuze kolem plánované spalovny odpadů v Chebu neustávají ani v době, kdy údajnou podjatost tajemníka města Chebu a starosty prošetřuje Karlovarský kraj.

14.1.2015
SDÍLEJ:

SPOLEČNOST TEREA uvažuje o stavbě zařízení na energetické využití komunálního odpadu na chebském Švédském Vrchu.Foto: Terea Cheb

Stále vyvstávají otázky kolem provozu a umístění tohoto zařízení a v současné době se vyčkává, jaký verdikt vynese Karlovarský kraj.

Průmyslová zóna Švédský Vrch splňuje podle společnosti Terea Cheb nejlépe všechna podstatná kritéria pro umístění podobných zařízení. To je například vzdálenost od obytné zástavby směr větru, dopravní napojení a především možnost napojení na distribuční síť tepla.

„V současné době má společnost Terea pouze schválenou projektovou přípravu, následuje také výhled stavby, ale ten není ještě hotový a bude záležet, jak dopadne řízení o územním plánu," informoval starosta Chebu Petr Navrátil.

Naprosto jasno, zda spalovna v Chebu vyroste, anebo ne, bude také potom, jak dopadne ekonomická a provozní analýza.

„Do tohoto projektu Cheb půjde pouze v případě, že bude dávat ekologický i ekonomický smysl, jinak do něho město nepůjde," uvedl Petr Navrátil.

Podle projektu by ZEVO (spalovna) mělo zpracovat až 20 000 tun zbytkového komunálního odpadu za rok. V regionu Chebska se ročně vyprodukuje asi 32 000 tun komunálního odpadu. Spalovna by tak městu měla ušetřit 38 milionů kWh za rok, které by muselo vyrobit spalováním fosilních paliv.

Někteří odpůrci se proti spalovně staví od začátku negativně. „Mám obavy například z toho, že se ze spalovny budou uvolňovat nebezpečné látky do ovzduší," uvedla Alena Stejskalová z Chebu. „I když bych u spalovny nebydlela, myslím, že by to mohlo ovlivnit i kvalitu vzduchu ve městě," dodala. Podle společnosti Terea však nic takového nehrozí, protože spalovna bude splňovat maximální bezpečnostní limity. 

Autor: Jan Buriánek

14.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení