Protože se jednalo o neformální besedu, mohli těmto osobnostem položit otázky i zájemci z publika. Lidé se tak dozvěděli, že Lenka Marušková Hyková se po své mateřské dovolené ke střelbě už nejspíš nevrátí, protože se začala věnovat spíše olejomalbě. „Nemohu říct, že by mi střílení chybělo. Člověk by si měl srovnat své priority. Tou mou je mé dítě," uvedla střelkyně, která získala stříbrnou medaili na olympijských hrách v Aténách.

Projednával se také největší mrtvý tah Čestmíra Šímy o hmotnosti 415 kilogramů a jeho záliba ve sportu strongmen. „Tento sport se mi líbí, protože je vážně atraktivní. Nejde v tom jen o sílu, ale také o rychlost a dynamiku," vysvětlil Čestmír Šíma, který se už připravuje na nadcházející soutěž, jež se tradičně uskuteční v Aši.

Dalším tématem bylo povídání Josefa Zámečníka o patologii. „Obor patologie je strašně zajímavý," řekl profesor Josef Zámečník, který je držitelem ceny Česká hlava za výzkum nádorů mozku. „Člověk skrze něj může hledat odpovědi na různé otázky medicíny." Večer s pAšáky zkrátka nabídl divákům zajímavé infomace, ale i povedené vtípky.

(wun)