Cyklistika je fenomén doby. Vyznavači tohoto sportu mohou tvořit významnou část aktivních hostů města. Přesně to si uvědomují v Chebu, kde nově na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad přibyly další stojany na kola.

„Vedle dosavadních čtyř obloukových před budovou radnice se na různých místech náměstí objevily stojany pro dalších 19 kol. Umístěny jsou například z obou stran Špalíčku, u Turistického infocentra nebo před kancelářemi správy budov," potvrdila Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb. „Jejich pořízení, natření a instalace přišly celkově zhruba na 60 tisíc korun," upřesnila mluvčí.

Lidí, kteří se po městě pohybují na kole, i cykloturistů neustále přibývá. „Chceme, aby si lidé měli kde svá kola odložit a mohli si je i zabezpečit proti případné krádeži. Zároveň tím vycházíme vstříc podnikatelům, kteří mají na náměstí své provozovny," uvedla chebská místostarostka Daniela Seifertová.

Novinku vítají živnostníci provozující na náměstí restaurace a nejrůznější občerstvovny. „Není lepších hostů než skupinka hladových a žíznivých cyklistů. Ti se občerství, posedí a rozhodně nevysedávají u stolků dlouhé hodiny u jedné kávy nebo u jednoho piva," chválil cyklistickou klientelu číšník Radovan Petřík z chebské restaurace na náměstí. Další stojany na kola na chebském náměstí Krále Jiřího potěšily rovněž ředitele tamní Galerie výtvarného umění Cheb Marcela Fišera. „Stále více se orientujeme na mladší milovníky kumštu. A ti se rekrutují také z řad aktivních sportovců. Myslím, že nové stojany nám také mohou přihrát nové návštěvníky galerie."