"V letošním roce 2024, připravuje Ředitelství silnic a dálnic rekonstrukci mostu přes takzvaný skluz od bezpečnostního přelivu na přehradě Jesenice. Po dobu rekonstrukce mostu čekají řidiče částečná omezení. Potvrzený už termín úplné uzavírky silnice u jesenické hráze. Bude to od 2. července do 30. srpna. Po tomto termínu se silnice zprůjezdní, ale může dojít ještě k částečným omezením provozu," říká za ŘSD Karlovarského kraje Romana Ledašilová.

Řidiče zajímá, kudy povede objízdná trasa. "Objízdná trasa povede přes Lipoltov. Silnice se tam upravovala, zpevňovala se krajnice a dělaly takzvané výhybny. Trasa bude jak pro osobní tak nákladní dopravu," potvrdil ředitel ŘSD Karlovarského kraje Lukáš Hnízdil. Trasu využívala řada náklaďáků které najížděly a sjížděly na nedalekou dálnici D6. Až praxe ukáže, zda zde nebudou mít problémy dlouhé soupravy kamionů. Ty by poté musely využít pohodlnější, ale vzdálenější objízdnou trasu přes Karlovy Vary.

Nezaměstnanost. Ilustrační foto.
Nezaměstnanost v Karlovarském kraji: nejlépe je na tom Chebsko

Opravu dalšího mostu, tentokráte přes vodní nádrž Skalka, už ŘSD také realizuje. Trvat by měla až do listopadu tohoto roku a náklady jsou téměř 26 milionů korun včetně DPH. Dělníci zde provedou sanaci spodní stavby a příslušenství, zejména středního dělícího pásu, kde jsou římsy a svodidla. Dojde také k obnově vybavení.

Stále také probíhá modernizace průtahu Aší, která začíná na křižovatce v Nebesích, pokračuje přes Mokřiny a končí právě v Aši. Celkové náklady jsou zde 113 milionů korun a dokončení slibuje stavební forma koncem listopadu tohoto roku. Provoz je zde nepřerušen, ale pouze omezen kyvadlovou dopravou, kdy provoz řídí semafory. „Modernizace průtahu přinese úlevu nejen řidičům ale i chodcům. Kromě stavebních prací přímo na komunikaci totiž vzniknou také nová místa pro přecházení a přechody pro chodce. Nepochybně tak dojde ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu ve městě. Ačkoliv s sebou stavební úpravy přinesou jistá omezení, věřím, že výsledek bude stát za dočasné nepohodlí,“ uvedl neuvolněný zastupitel s gescí v oblasti dopravy a silničního hospodářství Jan Bureš.

Tereziánské znaky na Chebsku a Tachovsku: svědci 250 let staré historie
VIDEO: Tereziánské znaky na Chebsku a Tachovsku: svědci 250 let staré historie

"Jsme rádi, že rekonstrukce začala, město na ní čeká několik let. Doposud se vozovka jen opravovala, záplatovala což dlouho nevydrželo," konstatoval starosta Aše Vítězslav Kokoř.

Dopravní omezení se dotknou i návštěvníků mariánských Lázní. U obchodní zóny se buduje nová okružní křižovatka. Přestavbou současné křižovatky dojde ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy včetně doplnění chodníků pro pěší s přechody a cyklostezky. Financování stavby zajišťuje Karlovarský kraj a vyjde na zhruba 9,1 milionu korun. Termín dokončení je 1. listopad tohoto roku.