„Nestojíme tady dlouho,“ řekla jedna z řidiček. „Pár minut. Policisté zbytečně nezdržují, namátkově zkontrolují, proč jedete a pustí vás,“ uvedla.

„Na všech 44 stanovištích v Karlovarském kraji občané kontroly respektují,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Policisté podle jejích slov nemuseli řešit žádné vážné problémy.

„Na hraničním přechodu Hranice na Ašsku jsme zaznamenali několik řidičů ze Spolkové republiky Německo, kteří jsou zvyklí si přes hraniční přechod zkracovat cestu a pokračovat v jízdě zpět na jejich území. Opatření jsme jim vysvětlili a vrátili je zpět,“ doplnila mluvčí.

Někteří řidiči přesto cestovali v rozporu s krizovým nařízením a nespadali do výjimek. Takové porušení řešili policisté domluvou. Výjimky mají lidé, kteří do jiného okresu jezdí za zaměstnáním, pečují o nemohoucího nebo jedou na svatbu či pohřeb.

Na stanovišti u Odravy se ale stala dopravní nehoda, kdy řidič vozidla nedodržel bezpečnou vzdálenost a do vozidla před sebou narazil. O půl hodiny později se tady střetla další osobní auta.

Na sociálních sítích koluje k situaci ohledně uzavření okresů řada vtipů a fotomontáží.
Převedu za rohlík a paštiku. Vtípky o zavřených okresech zaplavují sociální sítě