Těžkým úrazem dělníka (ročník 1976) skončilo nešťastné smeknutí stroje na zpracování plastů v ašské továrně. Muž, který nestihl uskočit, když povolil hever pod strojem, skončil ve Fakultní nemocnici Plzeň s podezřením na otevřenou zlomeninu bérce a rozdrcené nárty.

U stroje byl ještě další muž (ročník 1972), který má lehce pohmožděnou nohu, ale už chodí, i když s obtížemi.

„K události došlo při umísťování stroje na jeho nové místo. Na jedné straně pod ním povolil hever a část stroje spadla,“ popsal příčinu nehody ředitel společnosti Martin Hannsmann.

„Událost nyní šetří policie, se kterou maximálně spolupracujeme, a v tuto chvíli můžeme jen říct, že to nebyla chyba ani pracovníka, ani zařízení a je nám opravdu velmi líto, že k takovéto situaci došlo. Jedná se o nešťastnou náhodu.“

Podle posledních informací to vypadá, že lékaři zkusí konzervativní léčbu, dělníkovo poranění není tak vážné, jak se v první chvíli jevilo. Patrně má zlomeninu v pravém kotníku a zlomeninu levého bérce. Je stále na oddělení JIP, ale mimo ohrožení života. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví. Mimo jiné také budou prošetřovat, zda nedošlo k porušení některého předpisu bezpečnosti práce,“ sdělila policejní mluvčí Martina Hrušková.

Před týdnem došlo v Krásné u Aše k další nešťastné události. Muž tu při pracích na střeše spadl ze tří metrů a svým zraněním po převozu do nemocnice podlehl.