Proto se do jednání o odstranění stavby vložilo nejen sdružení nájemníků z přilehlého panelového domu, ale také město Cheb. To by chtělo na demolici objektu přispět určitou finanční částkou.

„Budova polyfunkčního domu je již řadu let opuštěná, lidé ji poničili, vytrhli dveře, otevřeli okna, a navíc je celá budova značně popraskaná a hrozí, že na někoho spadne část zdiva," uvedla Jana Holková za obyvatele domu Májová 29.

V loňském roce se už kus zdiva budovy uvolnil, a tak obyvatelé panelového domu jen trnou hrůzou, co se stane příště. Polyfunkční dům se nachází u zastávky autobusů zvané Křižovatka.

Majitelem objektu je Vojtěch Kubálek z Kladna. Tomu již před lety stavební úřad nařídil, aby stavby odstranil. Tak se však do současné doby nestalo.

„Jako uživatelé chodníku máme kvůli technickému stavu budovy strach o svou bezpečnost. Začátkem loňského roku odpadla část omítky, naštěstí mimo chodníkovou část," popisovala Jana Holková.

Opakovaně také lidé z panelového domu stavební úřad žádají, aby byl přilehlý chodník uzavřen. Úředníci však žádosti zatím nevyhověli.

Město Cheb nyní uvažuje o tom, že by na demolici budovy přispělo a náklady by vymáhalo po vlastníkovi objektu.

„Stavba v Májové ulici měla být odstraněna již před určitou dobou a my vedeme nyní řízení na odstranění stavby. V rámci toho i město Cheb zpracovává dokumentaci na odstranění objektu s tím, kolik by vlastně městskou kasu stálo. Je však potřeba říct, že se jedná o výjimku, protože město nemůže každému zbourat budovu jen proto, že už ji nepotřebuje," vyjádřil se chebský starosta Petr Navrátil.