„Děti, ale i dospělí se mohli svézt v bojovém vozidle pěchoty, zkusit si simulátor nárazu nebo si prolézt přistavenou techniku policistů a hasičů,“ informoval za organizátory Miroslav Kurák.

Zdroj: DENÍK/Jana Bežáková

Velký úspěch mělo vystoupení malých hasičů z Kralovic, kteří si pro diváky připravili simulaci zásahu u dopravní nehody a poté se pustili do hašení domu. „Byli úžasní,“ řekl jeden z diváků. „Fascinovalo mě koukat na malinké děti, které už nyní umí víc než kdejaký dospělý.“ Na akci se představily spolky, které pracují s mladými lidmi a snaží se eliminovat negativní prvky vyskytující se hlavně mezi mládeží, jako jsou drogy nebo alkohol.

Akci Mezi nebem a zemí pořádá neziskovka Traicont, jejíž motto je: Nic nezmůžeme, dokud nic neuděláme. A nápad pořádat takovou akci vznikl vlastně náhodou. Zrodil se z myšlenky vytvořit malou akci, při které by se žákům základní školy prezentovala práce dobrovolných záchranářů a spolků pracujících s mládeží. První dva ročníky se konaly v bývalých kasárnách v Klimentově, poté se celá akce přesunula do areálu ploché dráhy.