Je to opět tady. Autocamp Luxor u Drmoulu obsadí chlapci a chlapi s modely aut a na dráze to pořádně roztočí. Modely dosahují rychlosti až 80 kilometrů v hodině.

„Rádiem řízené modely aut z kategorie velkých měřítek se ve dnech 19. až 20. června 2010 mezi 9. a 16.30 hodinou opět sejdou při druhém závodu Mistrovství České republiky,“ uvedl Martin Gaier, zapálený člen klubu RCA Mariánské Lázně.

Po 360 metrů dlouhé dráze se budou prohánět modely značek Hormann, FG, ELCON, HPI, MCD. Všechny tyto modely jsou technickými skvosty, kterým nechybí laděné motory a výfuky, kotoučové brzdy a další tuningové díly. Účast v tomto dvoudenním závodě přislíbila kompletní domácí špička a několik zahraničních jezdců. Závodit budou rovněž i členové pořádajícího RCA klubu Mariánské Lázně, mezi nimiž jsou i pravidelní účastníci seriálu mistrovství Evropy, či vítězové 24 hodinového závodu HPI.

Mezi soutěžícími se tu minulý rok objevil jeden z našich nejlepších jezdců Petr Hartman z Uherského Hradiště. Osmnáctiletý závodník si prostředí velmi pochvaloval. „Jezdím necelé čtyři roky,“ poznamenal. „Tady je úroveň závodů jedna z nejlepších. Třeba ve Francii jsme neměli ani sprchy a zázemí bylo velice špatné. I ve srovnání s Rakouskem je to tady mnohem lepší,“ dodal.