Na kolonádě a Národní třídě je tak až do soboty k vidění patnáct set vtipů na téma zdravotnictví. Součástí festivalu bude navíc v pátek a sobotu i doprovodný program.

„Přišlo nám bezmála 1500 vtipů od 385 autorů z 58 zemí světa, čímž jsme překonali rekord z roku 2017, kdy jsme se zapsali do České knihy rekordů jako výstava kresleného humoru v exteriéru s největší mezinárodní účastí. Letos rekord překonáme dvojnásobně,“ uvedl Mirek Vostrý z Klubu kreslířů a humoristů, který akci pořádá společně s městem Františkovy Lázně. Výstava je soutěžní a kromě odborné poroty může vybrat ten 'nej' vtip také veřejnost. „Každý rok přicházíme s něčím novým. Letos to je nesoutěžní výstava čtyř významných autorů kresleného humoru – Jaroslava Kerlese, Vladimíra Jiránka, Jiřího Wintera Neprakty a Jiřího Slívy,“ podotkl Mirek Vostrý.

V pátek a sobotu se pak návštěvníci mohou osobně potkat s řadou kreslířů a užít si koncert Beatles revivalu The Backwards nebo třeba vystoupení kapely Inflagranti s Václavem Noidem Bártou.

4. ročník Mezinárodního festivalu kresleného humoru ve Františkových Lázních | Video: Milan Daněk

Program

Pátek 12. 7.:

15.30 - Zahájení festivalu a promenádní koncert DECHOVÁ A TANEČNÍ KAPELA PAROHANKA CHEB

17.30 - PAVEL KOŽÍŠEK - Interaktivní zábavná magie

21.00 - THE BACKWARDS (BEATLES REVIVAL) jeden z nejlepších Beatles revivalů na světě přináší působivou hudebně - vizuální show, která potěší každého milovníka Beatles

Sobota 13.7.:

10.00 - Pochod a vystoupení MARCHING BAND SOKOLOV A MAJORETTES KYNŠPERK

13.30 - BUBENICKÁ SHOW - souboru WILD STICKS - SHOW, která vás pohltí

15.30 - CANTARINA CLARINETE - promenádní koncert

17.30 - MOŽNÁ PŘIJDE I TAPÍR - humorné scénky v podání kreslířů

18.00 - VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ

19.30 - KRESLÍŘSKÁ SHOW

20.30 - INFLANGRANTI A VÁCLAV NOID BÁRTA