Svoji činnost představí také různé spolky činné v oblasti památkové péče. Připraveny budou i komentované prohlídky hradu. Akce se koná od 10 do 17 hodin v rámci Dnů evropského dědictví.

Její součástí bude také hudební vystoupení skupiny Frankie John british oldies rock. Organizátoři nezapomněli ani na děti. „Ti nejmenší mohou tvořit v dětských dílnách nebo se vydat na stopovací hru,“ uvedla muzejní pedagožka Petra Polívková. Občerstvení bude na akci zajištěno. Vstup bude volný.

„Myšlenka pro vznik Dnů kulturního dědictví přišla v roce 1984 od francouzského ministra kultury. První zemí, která se k projektu připojila, bylo Nizozemsko, které brzy následovaly další země, jako například Švédsko, Belgie nebo Skotsko. Česká republika se do skupiny, jež v dnešní době čítá již 49 zemí, zařadila v roce 1991. Dny evropského kulturního dědictví organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska,“ poznamenala Petra Polívková.

Na hrad Seeberg míří každý rok tisíce lidí. „Tamní akce miluji, protože je tam trávím s celou rodinou a den si tam vždy užijeme. Samozřejmě že se tam chystáme i tento víkend. Na hradě je i kavárna, kde si rádi při kávě posedíme,“ sdělila návštěvnice Markéta Třísková ze Sokolova.