Opravená a rozšířená kaple, odvodnění areálu nebo třeba oprava starých hrobek. To vše už je na chebském hřbitově hotové. Město Cheb do místa v posledních letech investovalo 40 milionů korun. Pomyslným symbolickým ukončením úprav bude instalace sochy Ikara v pádu.
Razantní úpravy se na chebském hřbitově začaly provádět v roce 2008.

„V první fázi došlo k rozšíření civilní části o pozemek o rozloze 1,3 hektaru, když plochy pro pohřbívání v přední části hřbitova již byly kapacitně vyčerpány,“ uvedl chebský místostarosta Michal Pospíšil. Současný stav by měl být dostačující pro nadcházejících třicet let.

„Následně přišly na řadu úpravy financované převážně z téměř 25milionového příspěvku, který městu poskytla německá strana (jak již Deník informoval),“ podotkl Pospíšil. Díky těmto financím mohlo město nechat areál odvodnit, což přišlo na na 9,4 milionu korun.
Nevyhovující byla také kaple. I tu se město rozhodlo opravit a rozšířit. Právě kvůli pracím se od 1. dubna konaly smuteční obřady v bývalém kostele svatého Bartoloměje.

Rekonstrukce se dočkaly i staré hrobky. Další finance z 'německého' příspěvku putovaly na oplocení, odstranění zeleně z vojenského hřbitova a velkoplošnou výspravku přilehlé Karlovarské ulice a parkoviště u hřbitova.

V nejbližších dnech pak před vstupem do kaple na městském hřbitově přibude umělecký artefakt - kovový sloup vysoký 240 centimetrů s pozlacenou sochou Ikara v pádu. „Dílo akademického sochaře Rudolfa Svobody vlastní Galerie výtvarného umění v Chebu, která ho po dohodě s představiteli radnice zapůjčí městu,“ vysvětlila Martina Kuželová, mluvčí chebské radnice a řekla, že Rudolf Svoboda měl v Chebu samostatnou výstavu v roce 1975. „Jeho Ikarus se stal přírůstkem zmíněné galerie o dva roky později,“ dodala.