Zákazu pohřbívání do země na některých místech hřbitova se musí podřídit lidé v Mariánských Lázních. O tom hovoří nejen lidé v ulicích, ale téma otevřeli i zastupitelé na svém posledním zasedání.

„Nevím, co je na tom pravdy," řekla Lenka Doležalová z Mariánských Lázní. „Slyšela jsem o tom, proč tomu tak je, ale vážně nevím."

O tom, že občany otázka pohřbívání opravdu zajímá, se zmínil i zastupitel Mariánských Lázní Pavel Miklušák. „Lidé telefonují či mailují a ptají se, co je pravdy na tom, že se nemůže pohřbívat na městském hřbitově do země," uvedl zastupitel Pavel Miklušák.

„Musím potvrdit, že ve staré části hřbitova je zakázáno pohřbívat," uvedla k tomu Soňa Šárgová z mariánskolázeňské radnice. „Má to souvislost s novým řádem veřejného pohřebiště, který se musel před lety nechat schválit na hygieně v Karlových Varech." Právě hygiena nařídila udělat hydrogeologický průzkum. „Na základě tohoto průzkumu je zakázáno v této části pohřbívat. Je to z důvodu délky tlecí doby," přiblížila s tím, že tento zákaz platí už několik let.