„Během zásahu HZS z Chebu si žáci vyzkoušeli rychlý únik z budovy ISŠ a první pomoc při záchraně zraněných. Figuranti měli namaskovaná zranění - otevřenou zlomeninu, popáleniny a řezná poranění. Žáci byli svědky toho, jak HZS pracuje, jak je důležitá rychlost zásahu a zachování rozvahy a klidu. Nejvíce zodpovědnosti projevil žák Libor Matoušek, který vedl perfektní telefonní rozhovor s operátorem HZS a přitom pomáhal kontrolovat pokoje. Celá akce měla úspěch, žáci se zamýšleli nad prevencí a pomoci druhým," říká vedoucí vychovatelka Alexandra Stehlíková.

Vedení školy vyhlásilo požár výškové budovy s větším počtem osob. „Měli jsme dva výjezdy. První výjezd byl na výškovou techniku. Dopředu nám byla hlášena jedna zraněná osoba, věděli jsme, že budeme spoustu lidí evakuovat. Vše proběhlo podle plánu. Zasahovaly dvě jednotky z Chebu, plus jedna jednotka drážních hasičů a přijely i další jednotky dobrovolných hasičů,“ sděluje hasič Jan Janouš.

Vrchní soud v Praze rozhodoval 14. října 2021 v odvolacím jednání v případu Roberta Tempela.
ÚS vyhověl Robertu Tempelovi. Měl by se dostat bezodkladně na svobodu

Podle hasičů jsou takových zásahů ročně jednotky. „Požáry internátů v podstatě nebývají. Na takový typ zásahu svoláváme minimálně čtyři jednotky. V prvních chvílích je těžký průzkum celého místa, které je takto složité a dále je nutné zvolit správné rozmístění hasičů. Prioritní je záchrana osob, samozřejmě,“ doplňuje hasič Ondřej Květoň.