Husté sněžení a silný vítr komplikovalve čtvrtekdopravu v celém Karlovarském kraji. Silničáři museli už v sedm hodin ráno kvůli špatné viditelnosti a sněhovým jazykům uzavřít část silnice z Boží Daru na Klínovec. „Padla tak zvaná bílá tma a situaci zhoršoval silný vítr a a husté sněžení,“ vysvětlil Josef Bulka, dispečer Údržby silnic Karlovarského kraje.

Silničáři tím ovšem rozzlobili majitele lyžařských areálů.

„Osočovali nás, že nic neděláme, ale my jsme se tam s těžkou technikou nemohli asi hodinu vůbec dostat. Z druhé stra jim tam prý lyžaři a auty bez problémů najížděli, ale tam je silnice chráněná lesem,“ uvedl Bulka. Před polednem byla už silnice průjezdná. „Uvidíme, zda to vydrží,“ obával se odpoledne Josef Bulka. Počasí se totiž znovu začalo zhoršovat a znovu začal padat sníh. „Klesají i teploty, takže to bude namrzat. Nevidím to nijak růžově, čeká nás hodně práce“ konstatoval šéf silničářů.

„Od Jáchymova je silnice pod sněhem a s opatrností sjízdná. Na planině je to protažené, ale leží zde sníh. Projet se zatím dá. Ale je to dřina, s kopce je to o ústa,“ uvedl redakční kolega Petr Kozohorský, který situaci na horách monitoroval.

Meteorologové kvůli špatnému počasí vydali výstrahu, která na horách platí až do neděle. Boží Dar byl pro řidiče dostupný, ale silničáři varují a nabádají k co největší opatrnosti.

Jinde v kraji byly silnice sjízdné, ale dopravu například v Bečově nad Teplou komplikovaly popadané stromy.

Do Karlovarského kraje přišly silné dešťové přeháňky ve středu v noci. Doprovázel je silný vít, který se na horách měnil ve vichřici.

V odpoledních hodinách dorazila sněhová vánice také na Ašsko a Mariánskolázeňsko. Za Hazlovem se tvořily kolony, protože se sem nemohly dostat kamiony a bránily osobním vozům v průjezdu, nákladní vozy zůstávaly stát také přímo v Aši na kopci v Chebské ulici. Situace se značně komplikovala také cestou na Mariánské Lázně.

Komunikace byla namrzlá a špatně sjízdná. Také zde ji blokovaly kamiony. Podobné komplikace čekaly řidiče odpoledne i na silnici I/20 nad Bečovem, kterou v obou směrech zatarasil zablokovaný kamion.

Mezi Chebem a Františkovými Lázněmi působil sníh také problémy. Nájezd na obchvat ve směru na Pomezí nad Ohří byl uzavřený. Komunikaci i zde zablokoval kamion.

(iva, šma)