Město ji uzavřelo letos v lednu kvůli havarijnímu stavu. Její dočasná oprava potrvá zhruba do konce roku, pak ji město chce znovu pro obyvatele Hájů zpřístupnit. Lidé jsou dost naštvaní, protože do Hájů musejí docházet oklikou. Někteří se proto vrhají přes koleje, které pod lávkou vedou. Rekonstrukce vyjde zhruba na čtyři miliony korun.

„Oprava lávky mezi chebskými ulicemi Dyleňská a Antala Staška probíhá zatím podle naplánovaného harmonogramu. Projektantem byl stanoven nejnutnější rozsah oprav a zesílení konstrukce tak, aby lávka koncem roku mohla být uvedena do provozu,“ sdělil chebský tiskový mluvčí Tomáš Ivanič.

Odborníci se tak nyní věnují postupné výměně nejvíce postižených míst, osadili lávku novými ztužidly a v současnosti probíhají úpravy spodní konstrukce lávky podle předepsaných typových detailů.

„První úsek by měl být dokončen do dvou týdnů a bude následovat přesun lešení na stranu u ulice Antala Staška. V době výluk spojených s rekonstrukcí nádraží a údržbou kolejiště bude očištěna konstrukce ve středním poli,“ konstatoval chebský starosta Zdeněk Hrkal.